خانم مهابادی به ssc ایمیل زده بود که به دلیل سفر حج نمی تواند تا تاریخ 30 تیر در جلسات ssc شرکت کند.اولش گمان کردم که با کاروان های دانشجویی به سفر حج مشرف می شوند، ولی بعدا هرچه فکر کردم ، به یاد نیاوردم که نام ایشان را در زمان قرعه کشی سفر حج در دانشگاه شنیده باشم.(یادش به خیر چه ذوق و شوری داشتم در آن جلسه. آخرش هم که اسمم درنیامد و با دلی شکسته و چشمی گریان :D ! راهی خوابگاه  شدم ولی در میانه راه به خودم دلداری دادم و با خود گفتم: خوب قسمت نبوده، آدم باید راضی باشه به رضای خدا) . 
می خواستم از ایشان بپرسم آخر چگونه عازم سفر حج می شوند که به یاد آوردم، بله ایشان به جمعیت نسوان تعلق دارند! و صد البته مثل ما پسرها مجبور نیستند ابتدا به خدمت مقدس! سربازی مشرف شوند! و سپس عزم خروج از کشور کنند. داشتم فکر می کردم که پسر بودن چه قدر سخته! و این چه ظلمیه که به ما پسرها شده. موقع ازدواج هیچ وقت از تمکن مالی دختر سوال نمیشه ولی این پسرهای بدبخت که در شرایطی مساوی با دخترها به تحصیل پرداخته اند می بایست پیش از آن ها وارد بازار کار شده و جالب تر آنکه با این اوضاع مملکت، تمکن مالی هم پیدا کنند! وگرنه کی به این بدبخت بیچاره ها زن میده! این بدبخت های فلک زده، تازه باید بعد از تموم شدن تحصیلاتشون برن سربازی، یه دو سالی هم اونجا دنبال نخود سیاه باشن و قص علی هذا(البته اگه حوزه برن معاف می شن!)...
بعد به خودم گفتم  این جمعیت نسوان هم برای خودش مشکلاتی داره دیگه. به هر حال جور به همه یک جورهایی عدالته! احتمالا اگه شیخنا فروید(ره) زنده بود می فرمود: 
فردای روز  که این پسرهای حالا و مردان فردا! با این دخترکان امروز و زنان فردا! عقد زوجیت بستند، تلافی رنج هایی رو که در دوران سربازی تحمل کردند و نتونستند آزادانه اپلای کنن و برن خارج از کشور!(بعد انتخابات نمی دونم چرا همه عشق اپلای شدن!)، سر این قشر آسیب پذیر!(ر.ک به گل آقا!) خالی خواهند کرد.به هر حال هر فردی، چه زن و چه مرد، باید یک جایی عقده هایش را خالی کند دیگر! و چه جایی بهتر از زندگی زناشویی! 
بعد هم میگن آمار طلاق بالا رفته! خوب با این شرایط اگه بالا نمی رفت باید تعجب می کردین!D:
ادامه دارد ...
------
پ.ن 1: از عنفوان کودکی دوست داشتم جامعه شناس شوم!
پ.ن 2: در قسمت بعدی! راهکارهای نوینی! رو برای پیشبرد جنبش زنان پیشنهاد خواهم کرد! ولی یه مشکلی که باموضوع "زنان" داشتم این بوده که نمی دونستم خود زن ها نظرشون در مورد این مسائل چیه.