پس از شنیدن خبر محرومیت تراکتور از میزبانی بازی با استقلال به علت فحاشی تماشاگران در بازی با راه آهن و اینکه هر کی وقتی می فهمه ما ترکیم اولین چیزی که از ما می خواد اینه که چند تا فحش ترکی بهش یاد بدیم، می خوام توی این پست به فحش های داده شده توسط ترکان عزیز در بازی فوق الذکر بپردازم. به علت زیاد بودن تعداد فحش ها تنها به ذکر چند نمونه اشاره می کنم:

1- یاشاسین آذربایجان (ترجمه: زنده باد آذربایجان، تکه کلام مجری های رسانه ی بیگانه(ملّی سابق!) وقتی یک موزیک آذری پخش می شود.)

خوب معلوم است دیگر این فحش است. آن هم فحش به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارواحنا لحفظ قداسته فدا ! مخصوصاً که 60 هزار نفر ترک در سرمای سخت تبریز به ورزشگاه بدون امکانات و دور دست یادگار امام بیایند و یکصدا بگویند یاشاسین آذربایجان و رکورد حضور تماشاگران برای یک بازی را بشکنند. آخر بعد از 30 سال نفهمیده اند که در ایران هر وقت تجمعی صورت می گیرد باید گفت مرگ بر ...، مثلاً مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و قص علی هذا. باید تماشاگران می گفتند مرگ بر آذربایجان(اولوم اولسون آذربایجانا) این بدعت ها چیست در انقلاب اسلامی و راه اصیل امام(سه صلوات ذکر کنید) ایجاد می کنید آی فاشیست های نژادپرست کافر.

2- دودوری دودود ( این قسمت توسط لیدرها و سران اغتشاشات با استفاده از ابزار لهو و لعب همچون بوغ شیپوری و ...، گفته می شد و سپس مردم می گفتند:) تراختور (مترّک=ترکی شده- تراکتور) .

مگر نشنیدید  رئیس جمهور محبوب و مردمی که ارواح و اجساد و کلاً همه چیزمان فدای ریاست جمهوری اش  در نماز سیاسی عبادی اجتماعی فرهنگی هنری فکاهی جمعه، فرموده بودند سران اغتشاشات باید محاکمه شوند. حرف رئیس جمهوری که نظر آقا روش هست و نظراتشون به نظرات آقا نزدیکه، عین نظر آقاست. نظر آقا هم همانطور که آیت الله العظمی سید احمد خاتمی دام ظلّه العالی فرمودند عین نظر امام معصوم است. نظر امام معصوم هم که خوب نظر خداست. در نتیجه نظر، نظر و حکم خداست و چون لا حکم الا لالله، این حرکات که باعث گسترش لهو و لعب در بین عامه مردم و در نتیجه گوش دادن به رسانه های بیگانه و بعد هم آشنایی با ماکس وبر و در نهایت انقلاب مخملی می شود حرام است و سران اغتشاشات باید اعدام گردند و تیم تراکتورسازی محروم.

3- داور دقت کن! .

از اوضح واضحات است دیگر این را نمی شود کاری کرد. اولاً بدبخت های بی ریشه و زبان، چرا به زبان خودتان(برای من همواره سوال بوده چرا در کتاب زبان فارسی آذری به عنوان گویشی از فارسی، مانند گویش یزدی و قمی و ... معرفی شده بود حال آنکه نه در گرامر و در لغات وجه تشابهی بین این دو زبان نیست) حرف نمی زنید و می روید از لب های گوهربار خوبان پارسی گوی این کلمات را می دزدید. فارس ها که این حرف ها را می زنن چون فارسی خوب بلدند فحش نیست ولی شما ترک ها که فارسی نمی فهمید و در ثانی "دقت" را هم که با لهجه ی ترکی می گویید و ق را هم که غ می گویید دیگر بهانه نیاورید. مگر نمی دانید که اگر کسی در نماز  ض ضالین را از ته مخرج حلقوم بیرون ندهد نمازش قبول نیست و به علت جسارت به درگاه حق نمازش باطل است، حالا شما که نمی توانید دقت را به درستی تلفظ کنید این معنایش اهانت است، پس باید محروم شوید.

در نهایت از ناظر فدراسیون فوتبال ج.ا.ا که دارای مدرک فوق دکترای تخصصی در رشته ی فحش شناسی ترکی هستند و این تخلفات و فحاشی ها را گزارش کردند کمال تشکر و قدر دانی را دارم.

---------------------------------------

پ.ن 1: انگار طنز در تمامی شئون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی ایران امری محتوم و اجباری است. در بازی تراکتورسازی با شاهین بوشهر که چند هفته قبل در بوشهر برگزار شد، هواداران بوشهری 90 دقیقه نه تنها به فحاشی علیه تیم تراکتورسازی پرداختند بلکه به شدت به قوم آذری زبان نیز اهانت کردند و فحش هایی علیه این قوم کهن سر دادند. واکنش فدراسیون به این رفتار تماشاگران بوشهری این بود که در پایان آن هفته در میان بهت و حیرت آذری زبان ها  از عملکرد خوب و اخلاقی تماشاگران بوشهری تقدیر شد! و در مقابل در بازی تراکتور با راه آهن که در آن تیم تراکتورسازی بی اغراق 90 دقیقه حمله کرد و تیم مقابل هم چیزی از ضد فوتبال دریغ نکرد! با آنکه تیم تبریزی تا دقایق پایانی از حریف عقب بود، 60 هزار تمشاگر آذری زبان تنها به تشویق تیم خود پرداختند و حاضرم شهادت بدهم کوچکترین توهینی به تیم مقابل نکردند، فدراسیون اخلاق مدار فوتبال ج.ا.ا  تیم تراکتورسازی را از میزبانی بازی با استقلال محروم می کند. جالب است که مربی تیم راه آهن در پایان بازی از تماشاگران آذری زبان به علت رفتار مناسبشان تقدیر کرده بود و آن ها را عامل اصلی پیروزی تیم تراکتورسازی دانسته بود.

پ.ن 2: حالا خارج از شوخی چند نفر مایلند آموزش زبان ترکی به صورت سلسله وار ادامه یابد؟