وقتی دیدم از بسیاری از دوستانم که می پرسم می دانید google reader چه امکاناتی دارد؟ سرشان را بالا می اندازند و حتی اصلاً نمی دانند rss و atom  و خوراک چیست! با خودم گفتم آخر این بچه هایی که من می شناسم، از 24 ساعت شبانه روز 25 ساعتش را در اینترنت ولو هستند و رسماً Addicted to Internet 100% هستند، پس چرا با این ابتدائیات و بدیهیات وبگردی آشنا نیستند؟(البته خود من هم به تازگی با این سرویس آشنا شده ام!)
اینجا اصلاً نمی خواهم برایتان از فید و فید خوان بگویم چون منابع فارسی و انگلیسی و ترکی! به اندازه ی کافی در این زمینه وجود دارد و لازم نیست دوباره کاری شود. چیزی که می خواستم عرض کنم این بود که ما چقدر راحت به زندگی روزمره تن می دهیم و محافظه کاری پیشه می کنیم و اصلاً دنبال اینکه آیا می شود این کاری را که هر روز انجام می دهیم را  بهتر و با روش کاراتری انجام داد یا نه نمی رویم. 
به نظرم این سبک زندگی رکود می آورد، که به نظرم دهشتناک ترین کابوسی است که برای یک انسان متصور است. انسان را از جنس حرکت و تغییر ساخته اند و جهان آفرینش ارکستری بزرگ است که باید همه ی اجزایش از روی نت و نظم موسیقیایی معین شده برایشان بنوازند. قانون آفرینش اینگونه است که هرکه در این ارکستر سمفونی خارج بخواند لاجرم از این سمفونی بیرون خواهد شد. از اینجا می خواهم نقبی بزنم به یک موضوع دیگر.
می دانید معنای عمل صالح چیست؟ همان عمل صالحی که هر جا در قرآن از ایمان یاد شده عمل صالح نیز در کنار آن آورده شده. همان عمل صالحی که لازمه ی ایمان است و ایمان بدون آن بی معنا است.
 ایمان جهت است، جهت تلاش و تکاپو و عمل صالح خود ماده ی تلاش است. عمل صالح یعنی بهترین کاری که در این نقطه از نمودار مکان-زمان می توانیم با توجه به جهت گیری ای که ناشی از ایمان ماست انجام دهیم. دقت کنیم که "بهترین کار" نه کار خوب. ما در هر لحظه از زمان تنها و تنها می توانیم یک کار را انجام بدهیم و مهمترین کاری که باید انجام بدهیم این است که تعیین کنیم در این لحظه بهترین کار کدام است. اگر اینگونه عمل کنیم همواره در تلاش و تکاپو حرکت برای یافتن بهترین ها خواهیم بود و بهترین ها نیز نصیبمان خواهد شد که ما لایق بهترین هاییم. اینگونه از رکود به دور می شویم و همواره با جوهره ی جهان هستی که در حرکت است همنوا می شویم.
حالا که توانایی مرا در رسیدن از google reader به نظریه ی حرکت جوهری ملاصدرا، دیدید! یه سری به دو لینک زیر بزنید تا با rss و google reader آشنا شوید.
اما چون می دانم حوصله ی این کار را ندارید اجازه بدهید تنها به این نکته اشاره بکنم که در سامانه ای که google فراهم آورده است می توانید دقیقاً تمامی کارهایی را که در facebook انجام می دادید یا می دهید را در اینجا نیز که هنوز ف ی ل ت ر نشده است انجام بدهید. می توانید follow کنید و follow بشوید، مطالب را share کنید، کامنت بگذارید و like کنید!
می توانید بسته ی پیشنهادی از خوراک های مورد علاقه اتان بسازید و در اختیار دوستانتان قرار بدهید و حتی بر سر سفره ی گوگل بنشینید و از خوان نعمت گسترده ی خوراک های گوگل در google bundle بهره ببرید.
برای آشنایی بیشتر با امکانات گوگل ریدر به help خود آن مراجعه کنید و نیز این خوراک این بلاگ را از طریقاینجا نوش جان بکنید!